FAQ

Lista najczęściej zadawanych pytań.

1. Kto może zostać Franczyzobiorcą Body Chief?

Szukamy w szczególności restauratorów, którzy chcą w 100% wykorzystać potencjał zaplecza produkcyjnego. Liczymy na przedsiębiorczych, dynamicznych i nastawionych na sukces osób, które nie boją się nowych wyzwań i chcą zarażać swoją pasją innych ludzi. Jeżeli posiadasz restaurację i chcesz rozpocząć nowy biznes bez dużych nakładów inwestycji, nie zastanawiaj się i zgłoś się do nas 😊.

2. Jak rozpocząć współpracę?

Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy powinny zapoznać się z modelem współpracy, a następnie wypełnić ankietę znajdującą się w formularzu zgłoszeniowym (link).

3. Jakie są główne kryteria wyboru Franczyzobiorcy?

O nawiązaniu współpracy decydują indywidualne predyspozycje Kandydata, posiadany kapitał, umiejętności interpersonalne, a także motywacja i determinacja do prowadzenia działalności cateringu dietetycznego (zobacz czego oczekujemy).

4. Czy Kandydat na Franczyzobiorcę musi posiadać doświadczenie w gastronomii?

Nie wymagamy doświadczenia w prowadzeniu biznesu gastronomicznego, lecz niewątpliwie będzie ono atutem przy rozpatrywaniu kandydatury. Franczyzobiorcom zapewniamy kompleksowe szkolenia i wsparcie, które pomogą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne. Wymagamy natomiast doświadczenia w prowadzeniu biznesu, a także znajomości narzędzi wspierających sprzedaż online.

5. W jakiej lokalizacji można prowadzić działalność pod marką Body Chief?

Jesteśmy otwarci na wszystkie lokalizacje poza granicami Polski. Jeżeli widzisz potencjał cateringu dietetycznego w swoim kraju, zgłoś się do nas! Zapewniamy wyłączność terytorialną na ustalonym z Partnerem terenie.

6. Jaki kapitał trzeba posiadać by rozpocząć współpracę?

Szacowane koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od wybranego modelu współpracy (dystrybucyjny lub z własną produkcją), przyjętego rozwiązania dla wybranej lokalizacji i założeń sprzedażowych. Partner ponosi głównie koszty promocji i utrzymania biznesu na etapie zdobywania klienta. Wydatki dostosowania kuchni w zależności od przygotowania Partnera wynoszą od 10 000 do 55 000 euro. Kapitał na pierwsze miesiące funkcjonowania szacuje się na 45 000 euro (personel, reklama, marketing, opłaty urzędowe, paliwo, itp.)

7. Na jaki okres zawierana jest umowa franczyzowa?

Umowa franczyzowa podpisywana jest na 5 lat z możliwością jej przedłużenia. Zależy nam na nawiązaniu długofalowej współpracy z każdym Partnerem. Realizacja postanowień umowy daje pierwszeństwo w przedłużeniu na wybranym terytorium.

8. Czy można przystąpić do franczyzy z inwestorem bądź wspólnikiem?

Tak, istnieje możliwość nawiązania współpracy z więcej niż jedną osobą bądź ze spółką. Zastrzegamy weryfikację wiarygodności wszystkich uczestników reprezentujących Partnera.

9. Jak długo trwa proces otworzenia oddziału franczyzowego Body Chief?

Wszystko zależy od tego, czy Kandydat posiada gotowe zaplecze produkcyjne, flotę, a także zasoby ludzkie. Średnio przewidywany czas na rozpoczęcie działalności to 3 miesiące.

10. Czy po podpisaniu umowy Franczyzobiorca otrzymuje wsparcie od Franczyzodawcy?

Jak najbardziej, Body Chief oferuje kompleksowe wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy. Zapewniamy dedykowanego Opiekuna Franczyzy, a także kompendium wiedzy w postaci podręcznika operacyjnego. Na starcie gwarantujemy szkolenie wstępne z dziedziny logistyki, marketingu, dietetyki, obsługi klienta oraz obsługi produkcji, tygodniową asystę przedwdrożeniową oraz cykliczne szkolenia według potrzeb Franczyzobiorcy.